Napsali o nás

Jak o tématech spojených s českým předsednictvím v Radě EU a předsednictví samotném referovala světová média? Přečtěte si články, které jsme pro vás vybrali.

  16.4.2009

  Népszabadság: V Praze zůstaly dva otazníky

  Maďarský deník Népszabadság otiskl článek, ve kterém věnuje pozornost budoucnosti vlády České republiky v kontextu jejího předsednictví v Radě EU. Autor lituje, že ministrem zahraničí nezůstane uznávaný Karel Schwarzenberg, ale jeho náměstek Jan Kohout.

  Le Figaro: Topolánek očekáván v Kišiněvě

  Francouzský deník Le Figaro informuje o důležité cestě českého premiéra Mirka Topolánka jako předsedy Rady EU do Moldavska, kam se vydávává jako první evropský politik po nedávných násilných občanských nepokojích.


  14.4.2009

  Sme: Českou diplomacii má zachránit Kohout

  Slovenský deník SME otiskl článek, ve kterém popisuje současnou situaci „dvojvládí v České republice“ od doby, kdy český prezident Václav Klaus jmenoval Jana Fischera novým premiérem. Autor píše, že většina jmen v nové české vládě je již známá a že „českou diplomacii by měl zachránit Jan Kohout“.

  Dále uvádí, že pozorovatelé se nejvíce obávají dokončení českého předsednictví, které mělo až dosud dobré jméno. Březnový pád vlády to však pokazil, což potvrzuje i Petr Kratochvíl z Ústavu mezinárodních vztahů v Praze „Na úrovni reprezentace se obávám, že je ta škoda tak velká, že ani nejlepší diplomat už Česko zachránit nemůže“.


  8.4.2009

  Le Figaro: Bruno Le Maire: Evropská politika se musí vyhoupnout na úroveň USA a Číny

  Poprvé od pádu vlády Mirka Topolánka se k českému předsednictví vyjádřil Bruno Le Maire, francouzský státní tajemník pro evropské záležitosti. V rozhovoru pro deník Le Figaro uvedl, že „očekává, že Česká republika bude vykonávat, jak nejlépe je to možné, svůj předsednický mandát až do jeho konce“. Dále také zdůraznil, že „Česká republika se zavázala ratifikovat Lisabonskou smlouvu a svůj závazek musí dodržet“.

  SME: Střelili jsme si do nohy

  „Před celou Evropou jsme si tak střelili do nohy. Ale nemám žádné obavy, že by to Češi nepřežili,“ to prohlásil český vicepremiér pro evropské záležitosti Alexandr Vondra v rozsáhlém rozhovoru pro slovenský deník SME. Podle něj si české předsednictví do této chvíle vedlo velmi dobře. Vondra také věří, že Lisabonská smlouva bude v České republice ratifikována do října, kdy se má konat opakované referendum v Irsku.

   


| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

nahoru

přímé odkazy

  

Kvíz

E-pohlednice

Chat

Kalendář

Předchozí měsíc červen 2009 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1.6. - seznam událostí 2.6. - seznam událostí 3.6. - seznam událostí 4.6. - seznam událostí 5.6. - seznam událostí 6.6. - seznam událostí 7.6. - seznam událostí
8.6. - seznam událostí 9.6. - seznam událostí 10.6. - seznam událostí 11.6. - seznam událostí 12.6. - seznam událostí 13.6. - seznam událostí 14.6. - žádná událost
15.6. - seznam událostí 16.6. - seznam událostí 17.6. - seznam událostí 18.6. - seznam událostí 19.6. - seznam událostí 20.6. - žádná událost 21.6. - žádná událost
22.6. - seznam událostí 23.6. - seznam událostí 24.6. - seznam událostí 25.6. - seznam událostí 26.6. - seznam událostí 27.6. - seznam událostí 28.6. - seznam událostí
29.6. - seznam událostí 30.6. - seznam událostí

rychlá navigace